Új járóbeteg-szakellátót adtak át Jánoshalmán
Csütörtök délután ünnepélyes megnyitó keretében adták át a Bács-Kiskun megyei Jánoshalmán az új járóbeteg-szakellátó központot.
Az ünnepségen Bányai Gábor, a Bács-Kiskun Megyei Közgyűlés elnöke a következő szavakkal nyitotta meg az beszédek sorát: - Megdöbbentő mennyien eljöttek, látszik, milyen régóta vártunk erre a napra. Még gyermek voltam, amikor megszűnt a helyi egészségügyi ellátó, de most felépült ez az új ellátó központ, ami esélyt ad a gyorsabb, olcsóbb, minőségi ellátásra. Ez az intézmény egy közös összefogás eredménye, arra kérek mindenkit, maradjon is meg ez az egység a jövőben. Nem számít, milyen színben létesül meg egy ilyen intézmény bárhol az országban, csak az, hogy fejlődik az egészségügy, jobbá válik az emberek élete. Ezért épült meg ez az intézmény is. Jó egészséget kívánok mindenkinek az új létesítményhez! dr. Horváth Endre intézményigazgató átadta az épület kulcsát a város polgármesterének, Czeller Zoltánnak.
Czeller Zoltán, Jánoshalma polgármestere beszédében elmondta, hogy a város történetében óriási jelentőséggel bír ez a nap. Ez a 904 milliós fejlesztés a település eddigi legnagyobb beruházása, igaz, hamarosan újabb nagy volumenű fejlesztések követik. Példaként említette a városközpont teljes felújítását, a piactér lefedését, a főutak fásítását és az utcák aszfaltozását is. Ahogy fogalmazott, a szakellátó központ hat szomszédos település összefogásának eredményeképpen valósulhatott meg, a térség eddigi egyik legkomolyabb beruházásaként. Borota, Hajós, Kéleshalom, Mélykút, Rém és Jánoshalma települések vezetőinek az volt a célja, hogy a környéken élő, összesen 22 ezer lakosnak megoldják a magas színvonalú, és 20 percen belül elérhető orvosi szakellátását. Korábban ugyanis az itt élő embereknek akár több órát is utaznia kellett azért, hogy megfelelő orvosi kezelést kaphassanak. A tervezésnél meghatározó tényező volt, hogy a szakellátó megközelítőleg ugyanolyan távolságra legyen a két Jánoshalmán működő gyógyszertártól, közel legyen az oktatási intézményekhez a gyermekek védelmében, illetve a környező települések lakóinak kényelme érdekében ne essen messze a helyi vasúti-, illetve buszpályaudvartól. Az intézménynek köszönhetően a belgyógyászat rendelés ideje az eddigi heti 3 óráról heti 30 órára növekedik, a sebészeti ellátás heti 10-ről szintén 30 órára nő. Az épületben helyet kap még a terhes tanácsadás, a csecsemő és gyermekgyógyászat, a fül-orr gégészet, a szemészet, a bőrgyógyászat, a neurológia, a psychiatria, az urológia, a felnőtt és gyermek fogorvosi ellátás, a védőnői szolgálat. De lesz az intézményben röntgen, ultrahang, labor, fizikoterápia, egyéni és csoportos gyógytorna is.
A helyiek meghívását elfogadó dr. Szócska Miklós, az egészségügyért felelős államtitkár beszédében azt emelte ki, hogy a térség összefogása példaértékű lehet, és megmutatta, érdemes a tettek mezejére lépni. Kiemelte, a kormány a jövőben támogatni fog minden hasonló kezdeményezést.
A megnyitó egyik díszvendége Szellő Imre, a Kecskeméti SC olimpikon ökölvívója volt, aki helyi kötődése mellett a sport és egészség kapcsolatáról szólt a jelenlévőknek.
A rendezvényt Pál Attila színművész zenés műsora zárta, ami méltó lezárása a remekül sikerült délutánnak. A betegek előtt várhatóan november elején nyitja meg kapuit az intézmény.